Всесвітній тиждень імунізації
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) щорічно проводить Всесвітній тиждень імунізації з метою сприяння просуванню одного з найбільш дієвих інструментів охорони здоров'я в світі - використанню вакцин для захисту людей різного віку від інфекційних хвороб.
ВООЗ рекомендує здійснювати щеплення не менше, ніж 95% дитячого населення. Якщо 90-95% населення мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не поширюється, адже створюється колективний імунітет.
Так, якщо дитина до 1,5 років отримує всі необхідні щеплення, це дозволяє їй активно контактувати з іншими дітьми без ризику заразитись і захворіти.
У разі відмови від профілактичних щеплень батьки повинні усвідомлювати, що вся відповідальність за здоров’я та життя своєї дитини лягає на них. В умовах активних міграційних процесів, як це відбувається на сьогоднішній день, зростає ризик зараження в першу чергу нещеплених дітей і дорослих. Відмови від щеплень підвищують не лише ризик зараження інфекцією, але й ризик її важкого перебігу, розвитку ускладнень хвороби.
В 2023 році Всесвітній тиждень імунізації стартує з 24 квітня і триватиме до 30 квітня.
У ньому призвані брати участь заклади охорони здоров’я, освіти, культури, засоби масової інформації.
В країнах світу, у тому числі в Україні, в ці дні здійснюються широкомасштабні освітні кампанії щодо вакцинації та з питань імунізації.
За даними ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті від дифтериту, правця, кашлюку, кору, паротиту і краснухи. Кількість дітей та дорослого населення, які вчасно отримують вакцину, зростає з кожним роком, в тому числі завдяки старанням ВООЗ і оголошеної нею Тижня імунізації.
Ми бажаємо Вам здоров’я і розсудливо відноситися до питання імунізації!