Безпека дорожнього руху

Дата: 23 травня 2022 о 19:19, Оновлено 22 жовтня 2023 о 22:33

ЖИТТЯ – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.

Тому пропоную для батьків кілька простих правил безпечного поводження на дорозі, виконуючи які дитина змалку бачитиме правильний приклад.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

• Ходіть тротуаром, тримаючись правої сторони. Вчіть і дитину цього.
  • Не поспішайте, переходьте дорогу розміреним кроком: переконайтеся, що немає транспорту, подивіться ліворуч і праворуч.
  • Виходячи на проїжджу частину дороги, припиніть розмовляти — дитина має звикнути до того, що коли переходиш дорогу, потрібно зосередитися.
  • Не переходьте дорогу на червоний або жовтий сигнал світлофора.
  • Переходьте дорогу лише в місцях, визначених дорожнім знаком «Пішохідний перехід».
  • З автобуса, тролейбуса, трамвая, таксі виходьте першими й тільки після повної їх зупинки, оскільки дитина може впасти або побігти на проїжджу частину дороги.
  • Спонукайте дитину до участі у ваших спостереженнях за ситуацією на дорозі: показуйте їй ті автівки, які готуються повертати, їдуть з великою швидкістю тощо.
  • Не виходьте з дитиною зза машини, зза кущів, не подивившись попередньо на дорогу, — це типова помилка, не можна допускати, щоб діти її повторювали.
  • Не дозволяйте дітям гратися поблизу доріг і на проїжджій частині вулиці.
  • Їзда на велосипедах вулицями та дорогами дозволяється особам з 14 років. Діти до 14 років мають кататися у дворах, на ігрових майданчиках під наглядом дорослих.
  • У транспорті привчайте дитину поводитися спокійно, розмовляти тихо, триматися за руку дорослого чи поручні, щоб не впасти. Не дозволяйте дитині виглядати з вікна у транспорті.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ДІТЕЙ

Перебуваючи на вулиці й ставши учасником дорожньо-транспортного руху, слід чітко виконувати правила дорожнього руху:

• Рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, притримуючись правого боку а при відсутності таких – рухатись по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
  • За межами населених пунктів, рухаючись узбіччям чи краєм проїзної частини, йти назустріч руху транспортних засобів.
  • У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на одязі світлоповертальні елементи.
  • Переходити проїзну частину тільки по пішохідних переходах, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч. Забороняється переходити перехрестя чи проїзну частину по діагоналі.
  • У місцях де рух регулюється, слід керуватися тільки сигналами регулювальника чи світлофора.
  • Виходити на проїзну частину із-за транспортних засобів, тільки упевнившись, що не наближаються інші транспортні засоби.
  • Чекати на транспортний засіб тільки на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху.
  • У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору, чи спеціальним звуковим сигналом, треба утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.
  • Категорично заборонено раптово виходити чи вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід; влаштовувати на проїзній частині або поблизу неї ігри; переходити проїзну частину поза пішохідним переходом; затримуватися і зупинятися на проїзній частині.
  • По дорозі на велосипеді рухатися можна по краю проїзної частини лише в один ряд, особам, які досягли 14-ти років; велосипеди мають бути обладнанні звуковим сигналом та світлоповертачами: попереду – білого кольору, по боках – оранжевого, позаду – червоного; слід чітко дотримуватися правил дорожнього руху.
  • Велосипедисту заборонено: керувати велосипедом із несправним гальмом і звуковим сигналом а у темну пору доби і в умовах недостатньої видимості - з вимкненим ліхтарем (фарою) чи без світлоповертачів; рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом батьків); їздити не тримаючись за кермо та знімати ноги з педалей чи під час руху триматися за інший транспортний засіб; перевозити пасажирів (крім дітей до 7 років, які перевозяться на спеціально облаштованих сидіннях з підніжками); буксирувати велосипеди або причепи що не передбачені для експлуатації з велосипедом.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

БЕЗПЕЧНА КРАЇНА