Семінар для педагогічних працівників на тему «Ненасильницька поведінка, ненасильницьке розв’язання конфліктів у сімейних та міжособистісних відносинах»

Дата: 17 січня 2022 о 21:55, Оновлено 17 січня 2022 о 21:56

З метою виконання розпорядження голови ЛОДА «Про затвердження заходів з виконання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року у Львівській області» 13 січня в НВК “Бориславський ЗЗСО І-ІІ ст. №6 — ЗДО” було проведено семінар для педагогічних працівників на тему «Ненасильницька поведінка, ненасильницьке розв’язання конфліктів у сімейних та міжособистісних відносинах».
Керівник НВК, вчитель біології О. Шепіда розповіла про причини та негативні наслідки насильницької поведінки особистості, види насилля, виникнення міжособистісних конфліктів та комплекс методів, спрямованих на їх профілактику та формування навичок успішного вирішення.
Шкільний психолог О. Марич наголосила на необхідності активно реагувати на будь-які прояви насилля довкола нас, адже тільки так ми зможемо його подолати. Учитель християнської етики О. Пиж окреслила важливий морально-етичний аспект проблеми ненасильницького спілкування, адже зростання напруженості у світі провокує збільшення різноманітних конфліктів та їх негативних наслідків для людини.
Педагоги активно обговорювали почуте, висловлювали свої думки з приводу проблеми насильства в сучасному суспільстві. Такі заходи допомагають поглибити знання не лише про ефективні способи розв’язання конфліктів, але й про основні психологічні особливості, які зумовлюють виникнення міжособистісних конфліктів, про можливості саморегуляції у складних життєвих ситуаціях, а це допомагає гармонізувати психічне та соціальне життя особистості.