Історія школи

На околиці міста замріяно стоїть наша школа, з неповторною енергетикою, якою наповнювалася вже більше ніж 90 років. Історія нашої школи, однієї з найдавніших архітектурних споруд міста, сягає корінням у далеке минуле. Ще за Австро-Угорщини на зібрані гроші мразницької громади було куплено земельну ділянку в господаря Григорія Яніва, а згодом - у місцевих господарів Мацківа та Андрушківа та збудовано однокласну дерев`яну школу, яка знаходилась у двох приміщеннях. З часом школа стала чотирикласною, з двозмінним навчанням. З 1927 до 1929 р. тривало будівництво нової двоповерхової семирічної школи, на зібрані кошти заможних мразницьких господарів й жителів. На цей час це була найновіша школа в тогочасному Бориславі: з центральним опаленням, чудовим гімнастичним залом. Школа мала свій річний бюджет, кошти з якого виділяли на різні потреби: ремонт приміщень, закупівлю інвентарю та дров для опалення, оплату праці техпрацівників. Діти, крім навчання, займалися виготовленням обладнання для кабінетів, ходили на екскурсії, брали участь у відзначенні пам`ятних дат. Діяв шкільний оркестр, який організував і вів мразницький музикант-органіст Йозеф Гайда. 1955 року школі передано приміщення колишньої синагоги, яке переобладнано на шкільні майстерні та кабінети. Згодом школа деякий час була середньою, з 1980 р. стала восьмикласною, з 2003 р. школу реорганізовано в Навчально-виховний комплекс "Бориславський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ст. № 6 - заклад дошкільної освіти", а з 01 серпня 2022 року школа набула статусу гімназії.

Розділи:

3 підрозділу, 3 файлу | Автор: Іванович Галина Михайлівна