Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 22 людини

Новини школи, оголошення

Поряд з традиційними, «робочими» уроками української мови та літератури, школярі нашої гімназії з нетерпінням чекають незвичайних занять, на яких опановують сучасні інструменти, пробують себе у нових ролях, формуючи вміння мислити критично та вільно висловлювати власну думку.
Семикласники стали письменниками – вигадували казки й оповідання в стилі фентезі й одразу публікували твої твори на онлайн-дошці Padlet. Зачаровані королівства, космічні мандрівки, чарівний ліс, принци й маги, дракони, герої, наділені неймовірними суперсилами – справжній казковий світ бурхливої фантазії в онлайн-форматі з коментарями і вподобайками.
На уроці української мови учні 5 класу вчилися працювати з текстом і виконували практичне завдання – аналізували зміст упаковок продуктів харчування, з’ясовували важливу й потрібну для споживачів інформацію, а тоді презентували її перед однокласниками. І, звичайно, після уроку дегустували вивчені продукти.
Справжньою виставою став «Суд над браконьєром». Вивчаючи оповідання «Лось» Євгена Гуцала, п’ятикласники досліджували українське законодавство, яке передбачає суворе покарання за незаконне полювання, нанесення істотної шкоди природно-заповідному фонду держави та жорстоке поводження з тваринами. Школярі підготували урок – рольову гру, перевтілившись у персонажів оповідання й учасників судового процесу над браконьєром.
Після такого уроку писати есе про те, чому потрібно берегти природу, було напрочуд легко.

Бориславська гімназія №6 гостинно відчинила свої двері для майбутніх першокласників.
Уже свідоміші, організованіші малюки залюбки переступили поріг класу. На черговому занятті вони продовжували знайомитися з літерами та цифрами. Вчилися розпізнавати букви, складати з них склади та слова. Досліджували цифри, рахували, порівнювали та розв’язували цікаві завдання.
Діти старанно працювали, гралися, брали участь у різних активностях.
Пишаємось нашими майбутніми першокласниками!
До наступної зустрічі, наші любі малята!

Арт-терапія допомагає зняти психічну напругу і стрес, подолати тривожність і страхи, агресію та імпульсивність, а також гармонізувати внутрішній стан за допомогою мистецтва та творчості.

Щиро дякуємо Міська бібліотека для дітей ЗК "Бориславська публічна бібліотека" та Центр-Життєстійкості Борислав за прекрасну можливість поринути в мистецтво кавового живопису та створити романтичний настрій, отримати незабутні враження.

ЗАПОВІТ НАЩАДКАМ

Вивчаючи поему Олександра Олеся «Княжа Україна», п’ятикласники Бориславської гімназії №6 поринули в поетичну історію нашого народу. Досліджували давню міфологію українців, флору і фауну, діяльність і подвиги наших князів. Літописи й твори на історичну тематику дають можливість школярам не просто пізнати минуле, а й зробити висновки на майбутнє.
Сумні сторінки історії давньої Русі є свідченням того, як розбрат і міжусобиці призводили до втрати державності. Єдність суспільства – важлива запорука збереження національної ідентичності кожного народу. І в нашому духовному гімні «Боже великий, єдиний» просимо: «Боже, нам єдність подай!»
Цей заклик – до єдності, згоди і порозуміння - одним із найпершим виголосив князь Ярослав Мудрий у своєму заповіті дітям:
Не сваріться, жийте в згоді:
Тільки мир збере усе,
А незгода, наче вітер,
Все по полю рознесе.

Як не будете всі разом
Йти до спільної мети,
Ви, державу зруйнувавши,
Подастеся у світи…
На уроці української літератури школярі відтворили княжий заповіт на кольорових постерах і презентували їх однокласникам, щоб нагадати: ми всі теж нащадки Ярослава. І маємо зберегти Україну для майбутнього.

СУЧАСНИЙ ШЕВЧЕНКО

Творчість українського генія і пророка не підвладна часу. Кожне покоління українців прочитує його по-своєму, знаходячи у відомих рядках актуальні сенси.
Молодші школярі нашої гімназії влаштували справжній марафон Шевченкових поезій, декламували напам’ять відомі твори, причому вивчили справді великі тексти!
Старші учні пізнавали Тараса Шевченка у вікторинах та анаграмах, створювали буклети з численними рубриками, переглядали відеоролики з цікавими фактами про видатного українця, розшифровували відомі рядки з творів Шевченка.
Виявляється, наприклад, що Шевченко був великим поціновувачем чаю. Шестикласники провели «Поетичне чаювання з Тарасом», де за чашкою чаю дізналися цікавинки про захоплення Кобзаря та читали його вірші.
За активність у заходах учасники отримували солодкі подарунки. А дев’ятикласниця Анастасія Ковбасюк була нагороджена грамотою як найкращий знавець життя і творчості Тараса Шевченка.

Війна відбувається не лише за територіальну цілісність, а й за інформаційний простір. Російська інформаційна експансія посилилась з початком повномасштабного вторгнення. Тобто, росіяни намагаються досягти власних національних інтересів методом беззбройного проникнення в Інформаційну сферу.

Навчання української мови й літератури в нашій гімназії – це не лише граматичні вправи, диктанти та аналіз художніх творів. Уроки словесності дарують школярам можливість мандрувати мистецькими світами, розвивати власні таланти, досліджувати важливі суспільні явища та проблеми.
Під час вивчення розділу «Музика поетичного слова» п’ятикласники малювали ілюстрації до пейзажної лірики Т.Шевченка, П.Тичини, М.Вінграновського, Є.Гуцала. На уроках мови вчилися візуалізувати текстову інформацію і пояснювати правила вживання апострофа і м’якого знака за допомогою кольорових плакатів.
Знайомлячись із повістю О.Радушинської «Метелики в крижаних панцирах», семикласники працювали над проблемою самоствердження в суспільстві особистості з інвалідністю і згодом презентували свої постери на тему безбар’єрного середовища.

Особливо важливо в період вірусних захворювань насичувати організм вітамінами. Фрукти є одним з основних джерел цих вітамінів.

Сьогодні на уроці ІК «ЗБД» учні 5 класу разом із вчителем Оксаною Марич готували не тільки смачний, а й корисний фруктовий салат.

Маленька Леся Косач росла веселою й допитливою дитиною. Незважаючи на важку хворобу, любила гратися з дітьми, читати, пізнавати нове. Тому день народження Лесі Українки 25 лютого у Бориславській гімназії пройшов весело й цікаво. Молодші школярі розшифровували віршики і цікаві факти з життя поетеси, а старшокласники розгадували кросворди, виготовляли стінгазету, створювали сторінки Лесі Українки в соцмережах, а потім демонстрували свої досягнення перед шкільною спільнотою. І звичайно ж, усі учасники свята отримали солодкі подарунки!

МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ!

Під таким гаслом відзначили Міжнародний день рідної мови у Бориславській гімназії №6. Про значення мови в політиці, історії, дипломатії, про мову як психологічну модель розуміння дійсності та світу, індивідуального світобачення народу йшлося в презентації вчителя української мови та літератури Ірини Пригоди. Тернистий шлях нашої мови відображає складні часи української історії, виборювання свободи від сивої давнини до трагічного сьогодення. І сучасна російсько-українська війна та смертоносні осколки «русского мира» щоденно доводять, що кривава боротьба за державу – це і битва за нашу мову.

І створив Бог небо голубе, родючу землю і зелені трави,
Дніпрові води й жито золоте, і райських птиць, що звуться солов’ями.
Людей чудових тут він оселив і дав їм мову, що в душі співає,
І вільний дух в серця їм оселив, і рай назвав цей українським краєм.

Українська пісня — це більше, ніж просто мелодія. Це голос душі народу, це історія народу, біль і радість, перемоги й надії. Вона звучить у наших серцях: кожна нота — це сила духу, кожне слово — любов до рідної землі.

Яке ж це диво – українська пісня! Вона – одна з святинь нашого народу, його найцінніший духовний скарб, краса і гордість. Сьогодні, у Міжнародний день рідної мови, у світлиці нашої гімназії пройшов родинний вечір української пісні "Душа тремтить, коли лунає пісня". Пісня об'єднала вчителів, дітей, батьків, які зуміли своїм талантом передати цей неоціненний скарб!

Українська пісня, наче поклик долі,
Натхнення наше, дум швидких політ.
Йдемо з нею по життєвім полі
І не зрадимо її до скону своїх літ.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, хто віддав своє життя за свободу та гідність України. Вони вийшли на Майдан, щоб захистити право жити у вільній країні, і заплатили за це найвищу ціну.
Герої Небесної Сотні стали символом мужності, незламності духу та жаги до справедливості. Їхній подвиг – це нагадування про те, що свобода не дається просто так, її потрібно відстоювати.
Світла пам’ять Героям! Ми не забудемо. Ми продовжимо їхню справу – будувати сильну, незалежну та європейську Україну.

Учні нашої гімназії на уроках трудового навчання виготовили цікаві технологічні проєкти до дня святого Валентина. Школярі створи вироби з картону, фетру, ниток, фоамірану... Тепер ці яскраві серця, букети та листівки стануть прикрасою освітнього простору.

Часто причиною небезпеки стає сама людина, коли порушує правила безпечної поведінки.
В рамках заходу "Безпечне майбутнє" в нашій гімназії класні керівники провели ще низку пізнавально-повчальних заходів: 5-7 клас - година спілкування та вікторина "Твоя безпека - у твоїх руках", 8-9 клас - інформаційна хвилинка та перегляд відеоролика "Попереджений - захищений" про вербування підлітків,
інформаційний калейдоскоп про життя в сучасних реаліях "Убезпеч своє життя" та перегляд відеороликів "Небезпечні знахідки", виставка малюнків "Обережно! Небезпека!", "Мене захищає солдат".

ПАМ'ЯТАЙТЕ! ЩО ВАША БЕЗПЕКА - У ВАШИХ РУКАХ.

Сьогодні в нашій гімназії з учнями 5-9 класів було проведено важливий профілактичний захід "Безпечне майбутнє", присвячений актуальним проблемам сучасного молодіжного середовища.

Начальник сектору ювенальної превенції відділу превенції Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області Ірина Кулієва та інспектор сектору Наталія Пагута розповіли учням про попередження психологічного та фізичного насильства, пояснили, як розпізнати види та ознаки булінгу, яка відповідальність за правопорушення, куди звертатися за допомогою, а також про правила безпечної поведінки в мережі Інтернет. Обговорили вплив тютюнопаління на здоров'я людини та відповідальність за паління в громадських місцях. Окрему увагу приділили темі вербування неповнолітніх спецслужбами країни-агресорки та залучення до протиправних дій, які передбачають суворе покарання.
Захід проходив у формі активного спілкування, з обговоренням реальних життєвих ситуацій.

Ми впевнені, що такі зустрічі особливо потрібні зараз. Вони допомагають формувати свідоме ставлення дітей до власної безпеки та здоров'я, а також разом з дорослими створювати безпечне середовище.

На зимових канікулах денний центр "Простір Карпат" гостинно прийняв педагогічний колектив нашої гімназії. Під час дводенного семінару ми щохвилини відчували щиру підтримку організаторів. Цікаві вправи, завдання та майстер-клас із гончарства допомогли нам краще пізнати і зрозуміти себе, підвищити мотивацію і по-новому побачити важливі аспекти нашої професійної діяльності.

Щиро дякуємо директорові денного центру «Простір Карпат» Олександрові Трегубенку та психологові Юрію Пилипенку за надзвичайно корисний та змістовний тренінг-семінар. Ваш досвід, тепло та відданість справі стали для нас справжнім натхненням. Дякуємо за теплу атмосферу, відкритість до діалогу та можливість обмінятися думками.

Сподіваємося на подальшу співпрацю та нові зустрічі!!!

Задзвонили срібні дзвони в Україні,
Аж по світі по широкім стало чути:
«Зустрічайте Воскресіння день!
Віднині навіки-вік Україні вільній бути!»

Ланцюг єднання до Дня Соборності України «Україна - це ми!»

Сьогодні до нашої гімназії завітав вертеп дитячого колективу церкви Успіння Пресвятої Богородиці "Різдвяне диво" та переніс усіх присутніх у різдвяну атмосферу, наповнив радістю українських звичаїв та традицій.
Учасники дійства зачаровували своєю акторською грою, співом колядок, поділились з усіма духовною радістю та теплом.

Щиро дякуємо за добру вістку, за побажання миру й добра, за святковий настрій!

Христос Рождається!
Славімо Його!

КОЛЯДУЄ ВСЯ УКРАЇНА, А З НЕЮ І НАША ОСВІТЯНСЬКА РОДИНА!

Сію, сію, посіваю, з Новим роком всіх вітаю,
Не на рік, не на два, а на многії літа!
Віншую Вам нині усі добрі люди:
Хай в кожній родині завжди радість буде.
Хай кожної днини Вам Бог помагає,
Хай смуток і кривда Ваш дім оминає.
Шоб Ви посміхались і були здорові,
Щоб завжди купались у морі любові.
Нехай біда згине, сонце правди засяє.
Хай ласкою щедро всіх Бог огортає.
Хай всім подарує любов, мир, добро.
Христос ся рождає!!!
Славімо Його!!!

31 грудня 2024 о 09:15 | Іванович Г. М. | немає коментарів